Пераможцы раённага спаборніцтва на ўборцы зерневых і зернебабовых культур

Сельское хозяйство

Сярод гаспадарак, якія атрымалі найбольшую ўраджайнасць у разліку на бала-гектар:


I  месца – КСУП “Чамярыскі” (дырэктар – Генадзь Іванавіч КРАЎЧАНКА);


II  месца – КСУП  “Саўгас “Камарынскі” (дырэктар – Рыгор Мікалаевіч АНАПРЭЕНКА);


III месца – КСУП “Малажынскі” (дырэктар – Міхаіл Вячаслававіч ПІНЖАКОЎ).


Сярод камбайнераў:


I месца – старшы камбайнер КСУП “Чамярыскі” Сяргей Рыгоравіч ФАЛЕЙ, які намалаціў на ўмоўны камбайн 1622 тоны зерня.
Прэмія – 700 тысяч рублёў.


II месца – старшы камбайнер КСУП “Брагінскі” Мікалай Аляксандравіч ДЗЕГЦЯРЭНКА, які намалаціў на ўмоўны камбайн 1429 тон зерня.
Прэмія – 600 тысяч рублёў.


III месца – Андрэй Іванавіч КРАЎЧАНКА – старшы камбайнер КСУП “Чамярыскі”, які намалаціў на ўмоўны камбайн 1325 тон зерня.
Прэмія – 500 тысяч рублёў.


Сярод вадзіцеляў на адвозцы зерня ад камбайнаў:


I месца – Уладзімір Рыгоравіч ШАХНІЦКІ (КСУП імя Жукава). Перавёз 1672 тоны зерня на ўмоўную адзінку тэхнікі.
Прэмія – 700 тысяч рублёў.


II месца – Генадзь Валянцінавіч ШКУРКО (КСУП імя Жукава). Перавёз 1559 тон  зерня на ўмоўную адзінку тэхнікі.
Прэмія – 600 тысяч рублёў.


III месца – Міхаіл Іванавіч РАМАНЮК (КСУП імя Жукава). Перавёз 1053 тоны зерня на ўмоўную адзінку тэхнікі.
Прэмія – 500 тысяч рублёў.


Сярод моладзевых экіпажаў на ўборцы зерневых культур:


I месца – Аляксандр Сяргеевіч МІШЧАНКА – камбайнер КСУП “Саўгас “Камарынскі”, які намалаціў на ўмоўны камбайн 1118 тон зерня.
Прэмія – 700 тысяч рублёў.


II месца – Дзмітрый Леанідавіч ФЕДАРЭНКА – камбайнер КСУП “Брагінскі”, які намалаціў на ўмоўны камбайн 937 тон зерня.
Прэмія – 600 тысяч рублёў.


III месца – Дзмітрый Міхайлавіч ВАРОНЕНКА – камбайнер КСУП “Малажынскі”, які намалаціў на ўмоўны камбайн 604 тоны зерня.
Прэмія – 500 тысяч рублёў.


Сярод маладых вадзіцеляў на адвозцы зерня ад камбайнаў:


I месца – Васіль Аляксандравіч ФІЛОН – вадзіцель КСУП “Малажынскі”. Перавёз на ўмоўную адзінку тэхнікі 1478 тон зерня.
Прэмія – 700 тысяч рублёў.


II месца – Аляксандр Аляксандравіч ФІЛІПЕНКА – вадзіцель КСУП “Малажынскі”. Перавёз на ўмоўную адзінку тэхнікі 1318 тон зерня.
Прэмія – 600 тысяч рублёў.


III месца –  Аляксандр  Уладзіміравіч БОРКІН – вадзіцель КСУП  “Брагінка”. Перавёз на ўмоўную адзінку тэхнікі 1288 тон зерня.
Прэмія – 500 тысяч рублёў.


На нарыхтоўцы кармоў:


I месца – Сяргей Рыгоравіч ФАЛЕЙ (КСУП “Чамярыскі”). Нарыхтаваў у пераразліку на зялёную масу 44 186 тон.
Прэмія – 700 тысяч рублёў.


II месца – Уладзімір Аляксеевіч БОРКІН (КСУП “Пераможнік”). Нарыхтаваў у пераразліку на зялёную масу 39 090 тон.
Прэмія – 600 тысяч.


III месца – Сяргей Аляксандравіч ЛЯВОНЕНКА (КСУП імя Жукава). Нарыхтаваў у пераразліку на зялёную масу 31 602 тоны.
Прэмія – 500 тысяч рублёў.


______________________________________________________


У  ЛІКУ  ЛЕПШЫХ


На перавозцы кармоў:


I месца – Віктар Іванавіч ЖУК (КСУП “Малажынскі”). Перавёз 11 652 тоны зялёнай масы.
Прэмія – 500 тысяч рублёў.


II месца – Генадзь Валянцінавіч ШКУРКО (КСУП імя Жукава). Перавёз 7112 тон зялёнай масы.
Прэмія – 500 тысяч рублёў.


III месца – Міхаіл Іванавіч РАМАНЮК (КСУП імя Жукава). Перавёз 6600 тон зялёнай масы.
Прэмія – 500 тысяч рублёў.


Сярод жывёлаводаў на дарошчванні і адкорме буйной рагатай жывёлы:


Юлія Валер’еўна ЦІШУНЕЦ з КСУП “Чамярыскі”, Валянціна Дзям’янаўна БОРКІНА з КСУП “Пераможнік”, Аляксандр Аляксандравіч НІКІЦЕНКА з КСУП “Брагінка”, Сяргей Пятровіч ГРОМАЎ з КСУП “Брагінскі”,  Пётр Мікалаевіч КАРАНЧУК з КСУП імя Жукава, Віктар Мікалаевіч КАТЛАБАЙ з КСУП “Саўгас “Камарынскі” і Ганна Аляксееўна ШАЎЧЭНКА з КСУП “Малажынскі”.
Прэмія – 500 тысяч рублёў кожнаму.


Сярод аператараў машыннага даення:


Васіль Іванавіч ПІКУЛЬ з КСУП імя Жукава, Валянціна Васільеўна ВАРАПАЙ з КСУП “Брагінка”, Наталля Паўлаўна ЗАХОЖАЯ з КСУП ордэна Леніна “Брагінскі”, Святлана Уладзіміраўна НОВІК з КСУП “Чамярыскі”, Таццяна Рыгораўна ЧАРНЯНОК з КСУП “Малажынскі”, Ганна Адамаўна ЦІХАНЧУК з КСУП “Пераможнік”, Соф’я Рыгораўна КУЦЭНКА з КСУП “Саўгас “Камарынскі”.
Прэмія – 500 тысяч рублёў кожнаму.


Сярод жывёлаводаў па абслугоўванні кароў:


Аляксандр Сяргеевіч ІГНАЦЕНКА.
Прэмія – 500 тысяч рублёў.


Сярод спецыялістаў:


– галоўны эканаміст КСУП імя Жукава Віктар Віктаравіч ГАНЧАР;
– галоўны бухгалтар КСУП “Чамярыскі” Алена Дзмітрыеўна ЛЯМЕШЧАНКА;
– галоўны аграном КСУП “Чамярыскі” Пётр Валер’евіч МАЛОЧКА;
– галоўны заатэхнік КСУП “Саўгас “Камарынскі” Валянцін Міхайлавіч БАНДАРЭНКА;
– галоўны ветэрынарны ўрач КСУП “Чамярыскі” Мікалай Іванавіч РАМАНЮК;
– галоўны інжынер КСУП “Саўгас “Камарынскі” Аляксандр Віктаравіч Шапецька;
– загадчык Малейкаўскай участковай ветлячэбніцы У “Брагінская ветэрынарная станцыя” Сяргей Мікалаевіч ЛЮБЕНКА;
– галоўны аграном насеннай інспекцыі Таццяна Міхайлаўна РУДАБЕЛЕЦ;
– загадчык рамонтных майстэрняў КСУП “Брагінскі” Уладзімір Ульянавіч КАЦУБА;
– інспектар аддзела кадраў КСУП “Брагінка” Наталля Уладзіміраўна КІРЧУК;
– брыгадзір фермы в. Кірава КСУП “Саўгас “Камарынскі” Наталля Міхайлаўна СМОЛЬКІНА;
– асемянатар КСУП “Малажынскі” Тамара Фёдараўна Леглік.


Грашовая прэмія – 500 тысяч рублёў кожнаму.


Сярод трактарыстаў-машыністаў:


– Алег Міхайлавіч РАМАНЮК з КСУП імя Жукава, Руслан Анатольевіч НІКАЛАЕЎ з КСУП “Брагінка”, Аляксандр Віктаравіч ЗАРАНІК з КСУП “Брагінскі”, Уладзімір Рыгоравіч РЫЖЫ з КСУП “Чамярыскі”, Сяргей Ільіч ЧЫГАРЭЎСКІ з КСУП “Малажынскі”, Сяргей Рыгоравіч СІДАРОК з КСУП “Пераможнік”, Ігар Фёдаравіч МАЦАПУРА з КСУП “Саўгас “Камарынскі”, Сяргей Васільевіч ЛАРЧАНКА з ААТ “Брагінаграсэрвіс”, Уладзімір Уладзіміравіч БАРЗІЛОЎСКІ з прадпрыемства меліярацыйных сістэм.
Грашовая прэмія – 500 тысяч рублёў кожнаму.



Пакінуць адказ