Жніво называе лепшых: на 9 жніўня лідзіруюць

Сельское хозяйство

Жниво

  • На ўборцы зерневых, зернебабовых і рапсу:

Рыгор Фёдаравіч СНІЦАРЭНКА – старшы камбайнер, Аляксей Рыгоравіч СНІЦАРЭНКА – камбайнер ААТ «Чамярыскі», якія на камбайне КЗС-1218 намалацілі 1815 тон зерня, убраўшы 630 гектараў;

Сяргей Рыгоравіч ФАЛЕЙ – старшы камбайнер, Аляксандр Сяргеевіч ФАЛЕЙ – камбайнер ААТ «Чамярыскі», якія на камбайне КЗС-1218 намалацілі 1431 тону зерня, убраўшы 484 гектары;

Васіль Кузьміч СНІЦАРЭНКА – старшы камбайнер, Андрэй Іванавіч КРАЎЧАНКА – камбайнер ААТ «Чамярыскі», якія на камбайне КЗС-1218 намалацілі 1293 тоны зерня, убраўшы 411 гектараў;

Мікалай Аляксандравіч ДЗЕГЦЯРЭНКА – старшы камбайнер, Сцяпан Мікалаевіч ДЗЕГЦЯРЭНКА – камбайнер КСУП «Брагінскі», якія на камбайне «Лексіён» намалацілі 1190 тон зерня, убраўшы 685 гектараў.

  • На адвозцы зерня:

Анатоль Уладзіміравіч КАЦУБА – вадзіцель КСУП «Брагінскі», які аўтамашынай МАЗ-555 перавёз 1728 тон зерня;

Аляксандр Іванавіч КУДРАНОК – вадзіцель ААТ «Чамярыскі», які аўтамашынай МАЗ-555 перавёз 1725 тон зерня;

Рыгор Рыгоравіч МАЛОЧКА – вадзіцель ААТ «Чамярыскі», які аўтамашынай ГАЗ-53 перавёз 1667 тон зерня;

Іван Іванавіч ЯЎСЕЕНКА – вадзіцель ААТ «Чамярыскі», які аўтамашынай МАЗ-555 перавёз 1572 тоны зерня;

Генадзь Валянцінавіч ШКУРКО – вадзіцель ААТ «Імя Жукава», які аўтамашынай МАЗ-555 перавёз 1550 тон зерня;

Аляксандр Міхайлавіч СМАЛЬЦАР – вадзіцель ААТ «Імя Жукава», які аўтамашынай МАЗ-555 перавёз 1519 тон зерня;

Анатоль Міхайлавіч ЯЗЭПЧЫК – вадзіцель ААТ «Чамярыскі», які аўтамашынай МАЗ-555 перавёз 1316 тон зерня;

Валянцін Яўгеньевіч БЕЛЬЧАНКА – вадзіцель ААТ «Камарынскі», які аўтамашынай МАЗ-555 перавёз 1211 тон зерня;

Міхаіл Іванавіч ЯЎСЕЕНКА – вадзіцель ААТ «Камарынскі», які аўтамашынай МАЗ-555 перавёз 1188 тон зерня.

  • Сярод маладзёжных экіпажаў:

Міхаіл Мікалаевіч САЛДАЦЕНКА – старшы камбайнер, Вячаслаў Ігаравіч САЛДАЦЕНКА – камбайнер ААТ «Чамярыскі», якія на камбайне КЗС-1218 намалацілі 1808 тон зерня, убраўшы 627 гектараў;

Андрэй Пятровіч ГУЗ – старшы камбайнер, Аляксандр Пятровіч ШАПАВАЛ – камбайнер ААТ «Малажынскі», якія на камбайне КЗС-1218 намалацілі 1010 тон зерня, убраўшы 570 гектараў;

Аляксандр Іванавіч РАМАНЮК – старшы камбайнер, Уладзімір Уладзіміравіч ГЕРАСІМЕНКА – камбайнер ААТ «Імя Жукава», якія на камбайне КЗС-10К намалацілі 748 тон зерня, убраўшы 289 гектараў

  • Сярод маладых вадзіцеляў:

Вадзім Аляксандравіч МАЛЫ – вадзіцель ААТ «Малажынскі», які аўтамашынай МАЗ-555 перавёз 1501 тону зерня;

Аляксандр Аляксандравіч ДЗЕГЦЯРЭНКА – механізатар КСУП «Брагінскі», які трактарам МТЗ-3022 перавёз 1399 тон зерня;

Юрый Мікалаевіч КОРСАК – механізатар ААТ «Брагінка», які трактарам МТЗ-82 перавёз 782 тоны зерня.

  • Сярод аператараў сушыльных установак:

Канстанцін Іванавіч ХАРКО і Аляксандр Міхайлавіч САЧАВА з ААТ «Чамярыскі», якія на сушыльнай устаноўцы КЗС В 30 перапрацавалі 6717 тон зерня.

  • Лепшыя арганізацыі па ўраджайнасці:

ААТ «Чамярыскі», у якім убрана 80% плошчаў – 1824 га, намалочана 5604 тоны зерня пры ўраджайнасці 30,7 цнт/га.

Жадаем  далейшых 

працоўных  поспехаў!

Райкам прафсаюза работнікаў АПК



Добавить комментарий