У суботу, 9 снежня, Брагіншчына будзе вітаць удзельнікаў раённых дажынак

Праздники и будни Сельское хозяйство

dazhynki-001

ЛЕПШЫМІ  СТАЛІ

Сярод сельгаспрадпрыемстваў раёна:

ААТ “Камарынскі” (дырэктар – Рыгор Мікалаевіч АНАПРЭЕНКА, старшыня прафкама – Аляксандр Аляксеевіч Петруненка). Выхад зерня з 1 бала-гектара склаў 121,1 кг.

ААТ “Брагінка” (дырэктар – Тамара Сямёнаўна КУДАН, старшыня прафкама – Людміла Уладзіміраўна КАРСАК). Валавы збор зерневых і зернебабовых – 117% да ўзроўню 2016-га.

Сярод старшых камбайнераў і камбайнераў 

на ўборцы зерневых
і зернебабовых культур:

Сяргей Іванавіч ЖУРАЎ – старшы камбайнер, Дзяніс Уладзіміравіч КАЗЛОЎ – камбайнер ААТ “Брагінскі”. На КЗС-1218 намалацілі 1352 тоны зерня ў пераразліку на ўмоўны камбайн (1-е месца);

Іван Уладзіміравіч ДАВІДЗЕНКА – старшы камбайнер ААТ “Камарынскі”. На КЗС-1218 намалаціў 1292 тоны зерня ў пераразліку на ўмоўны камбайн (2-е месца);

Сяргей Рыгоравіч СІДАРОК – старшы камбайнер, Аляксандр Мікалаевіч БУХАВЕЦ – камбайнер ААТ “Пераможнік”. На КЗС-1218 намалацілі 1217 тон зерня ў пераразліку на ўмоўны камбайн (3-е месца).

Анатоль Адамавіч ШУБЯНОК – камбайнер ААТ “Брагінаграсэрвіс”.

Сярод вадзіцеляў на адвозцы зерня ад камбайнаў:

Рыгор Рыгоравіч МАЛОЧКА – вадзіцель ААТ “Чамярыскі”. У пераразліку на ўмоўны аўтамабіль перавёз 1500 тон зерня (1-е месца);

Юрый Пятровіч САВЕНКА – вадзіцель ААТ “Брагінскі”. У пераразліку на ўмоўны аўтамабіль перавёз 1249 тон зерня (2-е месца);

Дзяніс Уладзіміравіч КУЗАКОЎ – вадзіцель ААТ “Брагінскі”. У пераразліку на ўмоўны аўтамабіль перавёз 1110 тон (3-е месца).

Анатоль Анатольевіч КРЫВАЛАПАЎ – вадзіцель ПМС.

Сярод маладзёжных экіпажаў
на ўборцы зерневых і зернебабовых:

Аляксандр Сяргеевіч МІШЧАНКА – старшы камбайнер ААТ “Камарынскі”. На КЗС-1218 намалаціў 1290 тон зерня ў пераразліку на ўмоўны камбайн (1-е месца);

Сяргей Уладзіміравіч РЭБКА – старшы камбайнер, Яўген Яўгенавіч ШУБЯНОК – камбайнер ААТ “Брагінскі”. На КЗС-1218 намалацілі 1082 тоны зерня ў пераразліку на ўмоўны камбайн (2-е месца).

Сярод маладых вадзіцеляў
на адвозцы зерня ад камбайнаў:

Віктар Уладзіміравіч САПОНЕНКА – вадзіцель ААТ “Малажынскі”. У пераразліку на ўмоўны аўтамабіль перавёз 775 тон зерня (1-е месца);

Максім Віктаравіч СКІДАН – вадзіцель ААТ “Камарынскі”. У пераразліку на ўмоўны аўтамабіль перавёз 614 тон зерня (2-е месца).

Сярод аператараў сушыльныхустановак
на перапрацоўцы зерня:

Пётр Пятровіч ЕФІМЕНКА – аператар зернеачышчальнага комплексу КЭСВ-40 ААТ “Малажынскі”. Перапрацаваў 8112 тон (у пераводзе на ўмоўнае зерне).

Сярод механізатараў
на нарыхтоўцы кармоў:

Сцяпан Мікалаевіч ДЗЕГЦЯРЭНКА – механізатар ААТ “Брагінскі”. На КГ-6 у пераразліку на зялёную масу нарыхтаваў 18 256 тон (1-е месца);

Міхаіл Іванавіч КАЛЯСАН – механізатар ААТ “Малажынскі”. На “Ягуар-870” у пераразліку на зялёную масу нарыхтаваў 18 104 тоны (2-е месца);

Валерый Іванавіч КАЛЯСАН – механізатар ААТ “Малажынскі”. На КВК-800 у пераразліку на зялёную масу нарыхтаваў 13 698 тон (3-е месца).

Сярод вадзіцеляў і трактарыстаў-машыністаў
на перавозцы кармоў на тэхніцы,

якая адносіцца да 1-й групы

(умяшчальнасць кузава –

звыш 30 метраў кубічных):

Дзмітрый Міхайлавіч МАРОЗ – трактарыст-машыніст ААТ “Чамярыскі”. На МТЗ-3020 у пераразліку на зялёную масу перавёз 9125 тон (1-е месца);

Сяргей Якаўлевіч ЦАЛУЙКА – трактарыст-машыніст ААТ “Малажынскі”. На МТЗ-1221 у пераразліку на зялёную масу перавёз 9012 тон (2-е месца);

Аляксандр Уладзіміравіч КАРАБІНОВІЧ – трактарыст-машыніст ААТ “Малажынскі”. На МТЗ-1221 у пераразліку на зялёную масу перавёз 9008 тон (3-е месца).

Сярод вадзіцеляў
і трактарыстаў-машыністаў
на перавозцы кармоў на тэхніцы,

якая адносіцца да 2-й групы

(умяшчальнасць кузава –

да 30 метраў кубічных):

Уладзімір Аляксеевіч ПЕТРУНЕНКА – вадзіцель ААТ “Камарынскі”. На МАЗ-555 у пераразліку на зялёную масу перавёз 11 059 тон (1-е месца);

Уладзімір Рыгоравіч ШАХНІЦКІ – вадзіцель ААТ “Імя Жукава”. На МАЗ-555 у пераразліку на зялёную масу перавёз 10 255 тон (2-е месца);

Аляксандр Міхайлавіч СМАЛЬЦАР – вадзіцель ААТ “Імя Жукава”. На МАЗ-555 у пераразліку на зялёную масу перавёз 8962 тоны (3-е месца).

Сярод трактарыстаў-машыністаў
па выпрацоўцы
эталонных гектараў:

Аляксей Віктаравіч ЦІХАНЧУК – трактарыст-машыніст ААТ “Пераможнік”. Выпрацаваў 5152 гектары мяккага ворыва (1-е месца);

Аляксандр Віктаравіч ЗАРАНІК – трактарыст-машыніст ААТ “Брагінскі”. Выпрацаваў 3926 гектараў мяккага ворыва (2-е месца);

Мікалай Іванавіч УДОД – трактарыст-машыніст ААТ “Камарынскі”. Выпрацаваў 3528 гектараў мяккага ворыва (3-е месца).

Сярод аператараў
машыннага даення:

Анжэла Ільінічна ЯНЧАНКА, Вера БАРЫСАЎНА ЕЗЯНОК (ААТ “Камарынскі”). Ад кожнай фуражнай каровы надаілі па 6730 літраў малака і занялі 1-е месца;

Тамара Паўлаўна МАЛІНОЎСКАЯ, Галіна Раманаўна КАТЛАБАЙ (ААТ “Камарынскі”). Ад кожнай фуражнай каровы надаілі па 6344 літры малака і занялі 2-е месца;

Ларыса Іванаўна НАЗАРАНКА, Алена Георгіеўна ПАНІКЕ (ААТ “Пераможнік). Ад кожнай фуражнай каровы надаілі па 4746 літраў малака і занялі 3-е месца.

Сярод жывёлаводаў:

Пётр Пятровіч ПІНЧУК (ААТ “Чамярыскі”). Атрымаў сярэднясутачныя прывагі па 902 грамы і заняў 1-е месца;

Іван Уладзіміравіч БАРАБАНАЎ (ААТ “Брагінскі”). Атрымаў сярэднясутачныя прывагі па 786 грамаў і заняў 2-е месца;

Ірына Іванаўна КАРСАК (ААТ “Брагінка”). Атрымала сярэднясутачныя прывагі па 767 грамаў і заняла 3-е месца.

Сярод спецыялістаў:

Святлана Мікалаеўна КОЗЕЛ – галоўны заатэхнік ААТ “Імя Жукава”;

Аляксандр Аляксеевіч ПЕТРУНЕНКА – галоўны аграном ААТ “Камарынскі”;

Наталля Іванаўна АНАПРЭЕНКА – галоўны эканаміст ААТ “Камарынскі”;

Любоў Аляксееўна БОГУШ – бухгалтар ААТ “Камарынскі”:

Аляксандр Міхайлавіч САЧАВА – галоўны інжынер ААТ “Чамярыскі”;

Уладзімір Уладзіміравіч ЗУБАР – галоўны ветэрынарны ўрач ААТ “Брагінка”;

Ірына Паўлаўна СНІЦАРЭНКА – ветурач ветэрынарнай лячэбніцы;

Сяргей Фёдаравіч РАК – загадчык рамонтных майстэрняў ААТ “Пераможнік”.

ВІНШУЕМ!



Пакінуць адказ